0911 720 828

Zmena tarify od 01.01.2022

Na základe schváleného Cenového výmeru č. 1/2022 zo dňa 16.12.2021, ktorý vydalo Mesto Považská Bystrica a na základe Tarifného poriadku vydaného DPMPB s.r.o. dochádza od 01.01.2022 k zmene tarify a tarifných podmienok pri cestovaní autobusmi MHD Považská Bystrica.

 

Pre deti (žiakov základnej školy) od 6 do 16 rokov bude bezplatná doprava v celej sieti MHD. Bezplatná doprava je len pri platbe dopravnou kartou. Všetky dopravné karty vydané DPMPB s.r.o., resp. pôvodné platné karty MDS a.s. Považská Bystrica, budú automaticky nastavené na bezplatnú dopravu, tak aby cestujúci nemuseli navštíviť naše Infocentrum na AS.

 

Taktiež v kategóií Senior dochádza k zavedeniu bezplatnej dopravy pri platbe dopravnou kartou. Všetky dopravné karty vydané ako Dôchodca do 65 rokov, resp. Dôchodca nad 65 rokov, ako aj aktuálne vydávané karty Senior, budú taktiež automaticky nastavené na bezplatné cestovanie. Občania s platnými kartami DPMPB s.r.o., resp. ešte platnými kartami vydanými MDS a.s. Považská Bystrica, nemusia navštevovať Infocentrum na AS. V prípade, že občan má nárok na bezplatné cestovanie v kategórii Senior, a má dopravnú kartu inej kategórige (ZŤP, Cela), si môže kartu prestaviť na Senior, po predložení občianskeho preukazu a dokladu preukazujúceho nárok na dôchodok. Táto zmena sa vykoná na počkanie v Infocentre na AS.

 

Cenovým výmerom 01/2022 bola zavedená nová kategória cestujúcich a to Držiteľ striebornej, zlatej, diamantovej Jánskeho plakety alebo držiteľ Kňazovického medialy.  Táto kategória bude mať taktiež bezplatnú dopravu pri cestovní MHD. Bezplatná doprava je len pri použítí dopravnej karty.

 

Pri platbe dopravnou kartou vo všetkých troch bezplatných kategóriach (žiak, senior, držiteľ plakety/medaily) si každý cestujúci musí prikladať dopravnú kartu k čítačke v autobuse, tak aby sme evidovali počet cestujúcich. Avšak od 01.01.2022 nebude pri týchto kategóriach tlačiť cestovné lístky, dôjde iba k elektronickej evidencii cesty a zvukovou signalizáciou bude cestujúci upozornení o zaevidovaní cestovania. V prípade kontroly cestovných lístkov bude cestovný lístok zapísaný na dopravnej karte. 

 

Zmenou cenového výmeru došlo aj k úprave cestovania deti do 6 rokov. Od 01.01.2022 pribudla k deťom do 6 rokov, ktoré už mali bezplatnú prepravu, aj jedna dospelá osoba. Dieťa do 6 rokov ako aj sprievodca dieťaťa musia mať zakúpený cestovný lístok v nulovej hodnote. 

 

Nastupovanie vo všetkých bezplatných kategóriach je bez zmeny, nastupuje sa LEN prednými dverami.

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia